Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Za jakie grzechy

Za jakie grzechy? O co proboszcz procesuje się z parafianami

„Trzy lata próbowaliśmy rozwiązać problem polubownie” – zastrzega sołtyska Bogumiła Kołodziej. „Trzy lata próbowaliśmy rozwiązać problem polubownie” – zastrzega sołtyska Bogumiła Kołodziej. Youtube
Ki diabeł?! – pomyślała pani sołtyska, gdy dostała wezwanie na komisariat. Wnet się jednak okazało, że żaden diabeł, tylko ksiądz postanowił ścigać parafian na drodze prawnej.
„To nasz kościół, a nie księdza!” – krzyczeli parafianie, zabierając proboszczowi klucze (w Nowielinie) i wymieniając zamki (w Mielęcinie i Pstrowicach).Adela Podgórska „To nasz kościół, a nie księdza!” – krzyczeli parafianie, zabierając proboszczowi klucze (w Nowielinie) i wymieniając zamki (w Mielęcinie i Pstrowicach).

Bogumiła Kołodziej jest emerytką i sołtyską Nowielina (woj. zachodniopomorskie) trzecią kadencję. Czego jak czego, ale tego się w życiu nie spodziewała. – Człowiek ma już swoje lata, nigdy nie dostał mandatu, nie był na policji, a teraz przesłuchują go jak łotra. Marną pociechą jest fakt, że nie tkwi w nieszczęściu sama. – Chyba pół wsi dostało wezwania! – gorączkuje się sklepowa. W pobliskich Pstrowicach wezwań było tyle, że aż pani z poczty dopytywała, co też wieś przeskrobała.

Polityka 27.2022 (3370) z dnia 28.06.2022; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Za jakie grzechy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >