Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Psychodrama

Psychiatria dziecięca. Takiego naporu pacjentów nie było nigdy

W Łańcucie, jedynym oddziale dziecięcym na całe Podkarpacie, kiedy doszli do 45 hospitalizowanych pacjentów, zabrakło nie tylko łóżek, ale nawet materacy. W Łańcucie, jedynym oddziale dziecięcym na całe Podkarpacie, kiedy doszli do 45 hospitalizowanych pacjentów, zabrakło nie tylko łóżek, ale nawet materacy. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl
Psychiatrzy dziecięcy alarmują: to katastrofa. Trzeba natychmiast wprowadzić zarządzanie kryzysowe zamiast mglistych obietnic i czekania na efekty reformy.
Według statystyk policyjnych liczba prób samobójczych wśród dzieci i nastolatków wzrosła o 77 proc. w porównaniu z 2020 i 2021 r.Adela Podgórska Według statystyk policyjnych liczba prób samobójczych wśród dzieci i nastolatków wzrosła o 77 proc. w porównaniu z 2020 i 2021 r.

W Gdańsku wstrzymane przyjęcia. W Warszawie, Olsztynie, Krakowie, właściwie wszędzie, przyjmują tylko w stanach zagrożenia życia. W Gnieźnie oddział do likwidacji od lipca, bo od miesięcy nie można znaleźć lekarza specjalisty i nie ma kierownika oddziału. W Białymstoku powstał nowy budynek, ale z powodu braku personelu otwarcie oddziału psychiatrii dziecięcej przesunięto z lipca na grudzień. W Poznaniu wszyscy lekarze złożyli wypowiedzenia.

Stan oblężenia

Z takim naporem pacjentów psychiatrzy dziecięcy jeszcze nie mieli do czynienia.

Polityka 29.2022 (3372) z dnia 12.07.2022; Społeczeństwo; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Psychodrama"
Reklama