Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Niebinarni

Niebinarni: kim są, jak żyją. Tekst, którego nie zrozumie Jarosław Kaczyński

Typowy kwestionariusz demograficzny w Polsce nadal w pytaniu o płeć podsuwa do wyboru dwa kwadraciki: kobietę i mężczyznę. Typowy kwestionariusz demograficzny w Polsce nadal w pytaniu o płeć podsuwa do wyboru dwa kwadraciki: kobietę i mężczyznę. Marta Frej
Jarosława Kaczyńskiego przeraża „Zosiowładysław” i choć jego żarty są nieśmieszne, prezes PiS wyczuwa kulturowy moment. Zmienia się to, w jaki sposób myślimy o płci, a coraz więcej osób nie identyfikuje się ani jako kobieta, ani jako mężczyzna, bo jest jeszcze trzecia opcja – niebinarność.
Flaga niebinarnościWikipedia Flaga niebinarności

U Sybila (rocznik 1998 r.) wyglądało to tak: płeć przypisana przy urodzeniu – żeńska. Wiele lat czuł, że nie jest dziewczyną, ale powinien spróbować nią być, żeby dopasować się do świata i jego zasad. Przebierał się za kobietę, gdy wychodził z domu. Superkobiecą kobietę. Jako nastolatek bał się odrzucenia i tego, że nikt go nie pokocha, jeśli wyjdzie z roli. – Dużo się zmieniło, kiedy poznałem osobę niebinarną, a potem zaczęliśmy być razem. Nasze rozmowy o tym, jak odczuwam siebie, jak ta osoba siebie odczuwała, pozwoliły mi dojść do wniosku, że tak, to jestem ja – jestem kimś pomiędzy – opowiada. Dziś kobiece ma jedynie momenty, bo przez większość czasu czuje się męsko. – Czasami sukienki i spódniczki wiszące na wieszaku w szafie mnie odrzucały, ale i tak w większości je sobie zostawiłem.

Polityka 31.2022 (3374) z dnia 26.07.2022; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Niebinarni"
Reklama