Społeczeństwo

Będzie cudnie

Po wyborczej wygranej PO atmosfera oczekiwania na cud już daje się w kraju wyczuć.
Potrzeba zaistnienia cudu jest dojmująca w wielu kluczowych dziedzinach, od szpitalnictwa, przez rybołówstwo i budownictwo, aż do przemysłu stoczniowego. Wszystko wskazuje na to, że Platforma będzie się starała wyjść tej potrzebie naprzeciw.

– PiS zapowiadał cuda, np. trzy miliony mieszkań, ale się z nich nie wywiązał. Kolej na nas. Zapewniam, że w partii atmosfera już jest cudowna – ujawnia jeden z posłów. Ma nadzieję, że atmosfera ta szybko rozszerzy się na resztę kraju.

Są sygnały z terenu świadczące o tym, że w niecały miesiąc po zwycięstwie wyborczym PO w sprawie cudów coś drgnęło. „Gazeta Wyborcza” poinformowała niedawno o cudzie na warszawskim Okęciu, gdzie grupa mieszkańców dostrzegła wizerunek Matki Boskiej na drzewie, dokładnie w miejscu uciętego konara. Cud zaskoczył wszystkich. Kościół w tej sprawie na razie milczy, Platforma także nie wydała oświadczenia, choć nieoficjalnie politycy tej partii przyznają, że akurat na Okęciu mieli nadzieję na inny cud, np. oddanie do użytku nowego terminalu na lotnisku im. Chopina. – Niestety, na ten cud na razie nie mamy co liczyć, dlatego koncentrujemy się na tym, co jest. W tej chwili badamy, czy zdarzenie na Okęciu to prawdziwy cud, czy kolejna prowokacja CBA – mówi jeden z członków partyjnej grupy roboczej ds. cudów. I zapewnia, że partii zależy na każdym cudzie i do każdego cudu zamierza podejść poważnie.

Chociaż PO cudu na Okęciu nie bagatelizuje, wiadomo, że interesują ją znacznie większe cuda, np. cudowne uzdrowienie służby zdrowia czy wybudowanie paru autostrad. Nad własnym spektakularnym pomysłem pracuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, która pragnie w cudowny sposób przenieść budowę Stadionu Narodowego na peryferie stolicy, tak daleko, że nawet jeszcze nie wiadomo gdzie.

– To bardzo ambitne zamierzenie – nie kryją jej współpracownicy. – Gdyby udało się jej doprowadzić projekt do końca, inauguracja Euro 2012 w Warszawie byłaby niewątpliwie największym cudem w naszej części Europy.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wiedza nastolatków o seksie przypomina średniowieczną mapę świata

„Seks domaciczny” to nieprzypadkowe przejęzyczenie. Polskie nastolatki nie za bardzo wiedzą, jaki organ do czego służy.

Joanna Cieśla
11.08.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną