Moto-debata w POLITYCE - galeria zdjęć
Atmosfera była gorąca - te zdjęcia pokazują klimat spotkania, w którym uczestniczyli motocykliści, eksperci z zakresu bezpieczeństwa drogowego, dziennikarze, policjanci i nawet jeden polityk.

ZMORY-MOTORY? - więcej:
  • Przeczytaj reportaż, który zapoczątkował debatę.
  • Dyskusja na naszym forum
  • Zobacz relację ze spotkania motocyklistów z policjantami i ekspertami w redakcji POLITYKI

Motory uczestników zaparkowane przed redakcją "POLITYKI" (fot. Tadeusz Późniak)

 - Jeśli nie jeździsz, nie zrozumiesz - napis na koszulce jednego z uczestników debaty. Mamy nadzieję, że obie strony zrozumiały się choć trochę (fot. Tadeusz Późniak)

W roli panelistów wystąpili - od lewej - Piotr Szenk, służbowo chirurg, prywatnie fan motocykli, Szymon Dziawer ze „Świata motocykli”, Anna Zielińska z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Instytucie Transportu Samochodowego, insp. Wojciech Pasieczny z Wydziału Ruchu Drogowego KSP wraz kolegą, szefem tzw. sekcji piątej (grupy w warszawskiej drogówce, wyspecjalizowanej w tematyce motocyklowej), Marcin Stuszewski z Akademii Jazdy Opel (doszkalający kierowców motocykli), Adam Grzeszak - prowadzący dyskusję dziennikarz POLITYKI (fot. Tadeusz Późniak)

Test na znajomość przepisów ruchu drogowego - trzy pytania, nie wszyscy znali odpowiedź (Fot. Paweł Załęcki)

Emocje chwilami sięgały zenitu, tu emocjonuje się insp. Pasieczny... (Fot. Paweł Załęcki)

... zaś chwilami atmosfera była bardzo luźna (fot. Paweł Załęcki)

Nie wszystkie argumenty ekspertów spotkały się ze zrozumieniem publiczności na sali (fot. Paweł Załęcki)

Publiczność starała się dojść do głosu... (fot. Paweł Załęcki)

... wszelkimi możliwymi sposobami (fot. Tadeusz Późniak)

Janusz Korwin-Mikke pojawił się na sali i wziął udział w debacie. Jego pomysły - jak zwykle proste, choć kontrowersyjne. Po pierwsze - znieść obowiązek jazdy w kaskach. Po drugie - obniżyć wiek wydawania praw jazdy na motocykle. A potem każdy szaleje na własne ryzyko - wariaci wyeliminują się sami (niestety, czasem ucierpią osoby postronne). Fot. Paweł Załęcki

Rozmowy kuluarowe - czy nasza debata rozpocznie cykl spotkań obu środowisk? (w środku insp. Pasieczny z warszawskiej drogówki) Fot. Tadeusz Późniak 

Czasem to godni siebie przeciwnicy - motor warszawskiej drogówki, wyposażony w kamerę. Policjanci ścigają na nim piratów na ścigaczach (fot. Paweł Załęcki)

Wieczorem rozświetlonymi ulicami rozjechali się każdy w swoją stronę. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka debata (Fot. Tadeusz Późniak) 

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną