Świat

Tożsamość Szangaju

W Szanghaju na wielu plakatach widnieje hasło „Miłość do Szanghaju zaczyna się ode mnie”. – Ja to odczytuję jako próbę wykreowania jakiejś tożsamości dla miasta, które ma z nią kłopot, scalenia czegoś, co zupełnie nie tworzy całości – mówi Katarzyna Pawlak, socjolożka i badaczka Chin mieszkająca aktualnie w Szanghaju. – Nie tylko ze względów historycznych, ale przede wszystkim z powodu gigantycznych różnic poziomów życia i głębokich podziałów między szanghajczykami a kilkumilionową rzeszą przybyszów. Takie problemy z tożsamością przeżywają bodaj wszystkie większe miasta w Chinach – w stołecznym Pekinie wyraźnie widać co najmniej kilka społeczności żyjących jakby równolegle.

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Jak nie utonąć. 6 zasad zachowania w wodzie, które mogą nas uratować

Latem ciągnie nas do wody, a liczba utonięć rośnie. Co zrobić, żeby nie zatonąć? Oto podstawowe zasady bezpieczeństwa w wodzie. Nie tylko na lato.

Michał Rolecki
24.06.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną