Świat

Fatima i pedofilia

Papież przemówił ws. grzechów Kościoła

Benedykt XVI połączył kościelny kryzys pedofilski z tak zwanymi tajemnicami fatimskimi.

Dał do zrozumienia dziennikarzom towarzyszącym mu w pielgrzymce do portugalskiego sanktuarium maryjnego w Fatimie, że „cierpienia”, przez jakie przechodzi dziś Kościół na tle afer seksualnych z udziałem duchownych były zapowiedziane w tajnym objawieniu fatimskim.

Ta mistyczna interpretacja nie zmienia faktu, że w pierwszych godzinach wizyty papież przemówił dobitniej niż kiedykolwiek do tej pory przeciwko grzechowi pedofilii w Kościele.

Nie szukał żadnych usprawiedliwień ani kozłów ofiarnych. Nie mówił o atakach wrogów Kościoła, o spisku libertyńskich mediów, lecz o tym, że najcięższy atak przeciwko Kościołowi wyszedł z wnętrza Kościoła. Tym atakiem jest skandal pedofilii.

Drugim mocnym stwierdzeniem Benedykta była pochwała rozdziału państwa i Kościoła. Dzięki rozdziałowi Kościół zyskał nową przestrzeń wolności. Święta racja. Ciekawe, czy te dwie ważne deklaracje papieża zostaną dostrzeżone w Kościele w Polsce.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Włoski strajk na polskich drogach

Włoskie firmy drogowe ogłosiły, że rozpoczętych w Polsce budów mogą nie skończyć, jeśli nie dostaną dodatkowych pieniędzy. W wyborczym roku będzie więc mniej przecinanych przez polityków wstęg, a więcej awantur. Jak do tego doszło?

Adam Grzeszak
21.05.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną