Świat

Fatima i pedofilia

Papież przemówił ws. grzechów Kościoła

Benedykt XVI połączył kościelny kryzys pedofilski z tak zwanymi tajemnicami fatimskimi.

Dał do zrozumienia dziennikarzom towarzyszącym mu w pielgrzymce do portugalskiego sanktuarium maryjnego w Fatimie, że „cierpienia”, przez jakie przechodzi dziś Kościół na tle afer seksualnych z udziałem duchownych były zapowiedziane w tajnym objawieniu fatimskim.

Ta mistyczna interpretacja nie zmienia faktu, że w pierwszych godzinach wizyty papież przemówił dobitniej niż kiedykolwiek do tej pory przeciwko grzechowi pedofilii w Kościele.

Nie szukał żadnych usprawiedliwień ani kozłów ofiarnych. Nie mówił o atakach wrogów Kościoła, o spisku libertyńskich mediów, lecz o tym, że najcięższy atak przeciwko Kościołowi wyszedł z wnętrza Kościoła. Tym atakiem jest skandal pedofilii.

Drugim mocnym stwierdzeniem Benedykta była pochwała rozdziału państwa i Kościoła. Dzięki rozdziałowi Kościół zyskał nową przestrzeń wolności. Święta racja. Ciekawe, czy te dwie ważne deklaracje papieża zostaną dostrzeżone w Kościele w Polsce.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

To nie są czasy dla wrażliwców

Badania osób wysoce wrażliwych wykazały, że nie tylko silnie reagują one na stosunkowo słabe bodźce zmysłowe, emocjonalne czy społeczne, lecz także szczegółowo, głęboko przetwarzają związane z nimi informacje.

Anna Tylikowska
22.11.2016
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną