Świat

Fatima i pedofilia

Papież przemówił ws. grzechów Kościoła

Benedykt XVI połączył kościelny kryzys pedofilski z tak zwanymi tajemnicami fatimskimi.

Dał do zrozumienia dziennikarzom towarzyszącym mu w pielgrzymce do portugalskiego sanktuarium maryjnego w Fatimie, że „cierpienia”, przez jakie przechodzi dziś Kościół na tle afer seksualnych z udziałem duchownych były zapowiedziane w tajnym objawieniu fatimskim.

Ta mistyczna interpretacja nie zmienia faktu, że w pierwszych godzinach wizyty papież przemówił dobitniej niż kiedykolwiek do tej pory przeciwko grzechowi pedofilii w Kościele.

Nie szukał żadnych usprawiedliwień ani kozłów ofiarnych. Nie mówił o atakach wrogów Kościoła, o spisku libertyńskich mediów, lecz o tym, że najcięższy atak przeciwko Kościołowi wyszedł z wnętrza Kościoła. Tym atakiem jest skandal pedofilii.

Drugim mocnym stwierdzeniem Benedykta była pochwała rozdziału państwa i Kościoła. Dzięki rozdziałowi Kościół zyskał nową przestrzeń wolności. Święta racja. Ciekawe, czy te dwie ważne deklaracje papieża zostaną dostrzeżone w Kościele w Polsce.

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Klasyki Polityki

Zimna woda zdrowia doda

Pierwszy raz mors wchodzi do zimnej wody z ciekawości, drugi – na przekór sobie, a trzeci – z przyzwyczajenia.

Agnieszka Kulawiak
12.03.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną