Świat

Fatima i pedofilia

Papież przemówił ws. grzechów Kościoła

Benedykt XVI połączył kościelny kryzys pedofilski z tak zwanymi tajemnicami fatimskimi.

Dał do zrozumienia dziennikarzom towarzyszącym mu w pielgrzymce do portugalskiego sanktuarium maryjnego w Fatimie, że „cierpienia”, przez jakie przechodzi dziś Kościół na tle afer seksualnych z udziałem duchownych były zapowiedziane w tajnym objawieniu fatimskim.

Ta mistyczna interpretacja nie zmienia faktu, że w pierwszych godzinach wizyty papież przemówił dobitniej niż kiedykolwiek do tej pory przeciwko grzechowi pedofilii w Kościele.

Nie szukał żadnych usprawiedliwień ani kozłów ofiarnych. Nie mówił o atakach wrogów Kościoła, o spisku libertyńskich mediów, lecz o tym, że najcięższy atak przeciwko Kościołowi wyszedł z wnętrza Kościoła. Tym atakiem jest skandal pedofilii.

Drugim mocnym stwierdzeniem Benedykta była pochwała rozdziału państwa i Kościoła. Dzięki rozdziałowi Kościół zyskał nową przestrzeń wolności. Święta racja. Ciekawe, czy te dwie ważne deklaracje papieża zostaną dostrzeżone w Kościele w Polsce.

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną