Świat

Trudne nazwisko

Al Grillo/ZUMA/ForumLisa Murkowski

Republikanie mają większość w Izbie Reprezentantów, ale w Senacie nadal są w mniejszości. Przegrało tam wielu kandydatów popieranych przez Sarę Palin. Np. na Alasce srogi rewanż na przywódczyni Tea Party wzięła republikańska senator o polskich korzeniach Lisa Murkowski, której ojca, byłego gubernatora stanu, Palin pokonała w 2006 r. W prawyborach Murkowski uległa faworytowi Palin, Joe Millerowi, ale nie poddała się i stanęła do walki jako kandydatka dopisywana do listy, a nie zakreślana spośród nazwisk już na niej umieszczonych. Wygrała. Ale liczenie jeszcze trwa, więc Joe Miller ma nadzieję, że część głosów dla Murkowski zostanie unieważniona z powodu błędów, jakie wyborcy mogli zrobić przy wpisywaniu trudnego dla nich nazwiska.

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną