Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Tysiące w koloniach

Z danych Federalnej Służby Penitencjarnej wynika, że w całej Rosji jest tylko siedem więzień – siedzi w nich ponad 3 tys. sprawców najcięższych przestępstw i zatwardziałych recydywistów, wyłącznie mężczyzn.

Za to w rozsianych po kraju ośmiuset koloniach poprawczych przebywa ponad 700 tys. osadzonych. Najłagodniejsze warunki panują w koloniach osiedleńczych. Skazani za popełnienie lekkiego przestępstwa mieszkają tam w hotelach robotniczych albo internatach, chodzą do pracy i otrzymują wynagrodzenie. Nie są pilnowani, muszą jedynie meldować się w określonych porach dnia. Niektórzy osadzeni mogą nawet do kolonii sprowadzić rodzinę.

Bardziej restrykcyjne są kolonie zamknięte – o ogólnym, zaostrzonym bądź specjalnym rygorze, który zależy od popełnionego przestępstwa. Np. kolonia o rygorze zaostrzonym przeznaczona jest dla recydywisty popełniającego ponownie lekkie przestępstwo albo ciężkie po raz pierwszy. Istnieją specjalne kolonie dla kobiet, jest także system kolonii wychowawczych dla młodzieży. W sumie na 100 tys. mieszkańców Rosji ponad pół tysiąca osób pozbawionych jest wolności – to o około 300 więcej niż w Polsce, ale o około 200 mniej niż w USA.

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną