Świat

SZWAJCARIA: Armia przygotowuje się do walki ze skutkami kryzysu

Kecko / Flickr CC by 2.0
Szwajcaria nie jest wprawdzie częścią Unii Europejskiej, odczuwa jednak skutki kryzysu w strefie euro. Nie powinno być zatem zaskoczeniem, że bierze pod uwagę działania, które trzeba będzie podjąć, gdy sytuacja się pogorszy.
materiały prasowe

Szwajcaria nie jest wprawdzie częścią Unii Europejskiej, odczuwa jednak skutki kryzysu w strefie euro. Nie powinno być zatem zaskoczeniem, że bierze pod uwagę działania, które trzeba będzie podjąć, gdy sytuacja się pogorszy.

EUobserver wyjaśnia, że armia szwajcarska przygotowuje się do tego, by sprostać fali zamachów i aktów przemocy spowodowanych przez kryzys finansowy, a także poradzić sobie z napływem uchodźców z eurolandu. Według tej brukselskiej strony internetowej, we wrześniu, w ośmiu szwajcarskich miastach, około 2000 oficerów przeprowadziło ćwiczenia pod nazwą ‘Stabilo Deux’, na podstawie karty ryzyka wyszczególniającej możliwość zamieszek wewnętrznych między przeciwstawnymi frakcjami oraz prawdopodobieństwo zalewu uchodźców z Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Francji i Włoch.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, armia będzie interweniowała w celu wsparcia policji – „1600 żołnierzy rozmieszczonych [będzie] w miejscach strategicznych, takich jak lotniska, zakłady przemysłowe oraz siedziby organizacji międzynarodowych w Genewie”, precyzuje EUobserver.

 

Tekst pochodzi ze strony PRESSEUROP

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną