Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Ciosy w powietrze

Ukraina od niechcenia wybiera parlament

Zjednoczona Opozycja, ugrupowanie, w skład którego wchodzi Batkiwszczyna Julii Tymoszenko, może liczyć na 14–16 proc. wyborców (zależnie od sondażu). Zjednoczona Opozycja, ugrupowanie, w skład którego wchodzi Batkiwszczyna Julii Tymoszenko, może liczyć na 14–16 proc. wyborców (zależnie od sondażu). Alexander KHUDOTEPLY/ AFP / EAST NEWS
Ukraina 28 października wybierze nowy parlament. Ale politykom nie chce się prowadzić kampanii, a wyborcy nie mają już cierpliwości ich słuchać.
Witalij Kliczko i jego partia UDAR, czyli cios. Jeszcze dwa lata temu miała w notowaniach zaledwie 1 proc. Dziś, z poparciem przekraczającym 15 proc. (29 proc. w Kijowie), jest druga w rankingach.EAST NEWS Witalij Kliczko i jego partia UDAR, czyli cios. Jeszcze dwa lata temu miała w notowaniach zaledwie 1 proc. Dziś, z poparciem przekraczającym 15 proc. (29 proc. w Kijowie), jest druga w rankingach.

W centrum Kijowa króluje sushi. Można je zjeść na każdym rogu, jakby to była narodowa potrawa Ukrainy. Miasto zyskało dzięki piłkarskim mistrzostwom Europy. Posprzątano i odnowiono fasady kamienic, zaroiło się od restauracji i kawiarni. Przybyło stref darmowego Internetu. Ale odbywa się to kosztem likwidacji „gastronomów”, kultowych sklepów spożywczych, w których można było zrobić wszelkie zakupy, coś przekąsić i napić się wódeczki.

Polityka 43.2012 (2880) z dnia 24.10.2012; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciosy w powietrze"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >