Świat

Ciosy w powietrze

Ukraina od niechcenia wybiera parlament

Zjednoczona Opozycja, ugrupowanie, w skład którego wchodzi Batkiwszczyna Julii Tymoszenko, może liczyć na 14–16 proc. wyborców (zależnie od sondażu). Zjednoczona Opozycja, ugrupowanie, w skład którego wchodzi Batkiwszczyna Julii Tymoszenko, może liczyć na 14–16 proc. wyborców (zależnie od sondażu). Alexander KHUDOTEPLY/ AFP / EAST NEWS
Ukraina 28 października wybierze nowy parlament. Ale politykom nie chce się prowadzić kampanii, a wyborcy nie mają już cierpliwości ich słuchać.
Witalij Kliczko i jego partia UDAR, czyli cios. Jeszcze dwa lata temu miała w notowaniach zaledwie 1 proc. Dziś, z poparciem przekraczającym 15 proc. (29 proc. w Kijowie), jest druga w rankingach.EAST NEWS Witalij Kliczko i jego partia UDAR, czyli cios. Jeszcze dwa lata temu miała w notowaniach zaledwie 1 proc. Dziś, z poparciem przekraczającym 15 proc. (29 proc. w Kijowie), jest druga w rankingach.

W centrum Kijowa króluje sushi. Można je zjeść na każdym rogu, jakby to była narodowa potrawa Ukrainy. Miasto zyskało dzięki piłkarskim mistrzostwom Europy. Posprzątano i odnowiono fasady kamienic, zaroiło się od restauracji i kawiarni. Przybyło stref darmowego Internetu. Ale odbywa się to kosztem likwidacji „gastronomów”, kultowych sklepów spożywczych, w których można było zrobić wszelkie zakupy, coś przekąsić i napić się wódeczki.

Polityka 43.2012 (2880) z dnia 24.10.2012; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciosy w powietrze"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013