Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Piekło będzie hitem?

materiały prasowe

Nowy dreszczowiec apokaliptyczny Dana Browna: 10 lat po „Kodzie Leonarda da Vinci” na rynki zachodnie weszła powieść „Piekło”. Z poematem Dante Alighieriego ma wspólny tylko tytuł, ale w promocyjnych wywiadach Brown podkreśla, że średniowieczny poeta miał walny udział w stworzeniu przerażającej chrześcijańskiej wizji piekła. Brown do niej nawiązuje, snując kolejną opowieść o symbolach (jednym z bohaterów jest „symbololog” dr Langdon znany już z „Kodu”), spiskach oraz nadciągającym końcu świata i rodzaju ludzkiego wywołanym przez nową globalną Czarną Śmierć, pandemię ogarniającą całą planetę. Wydawcy spodziewają się, że „Piekło” będzie największym hitem tego roku. Pierwsze recenzje raczej tego nie potwierdzają. Ale gusta krytyki literackiej rozmijają się dość często z gustami czytelników. Co dla krytyków jest nieudanym czytadłem do przejrzenia, dla fanów będzie tym, na co od dawna czekali: popmitologią o popdemonach.

Polityka 21.2013 (2908) z dnia 21.05.2013; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną