Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Teologia oburzenia

Pielgrzymka papieża Franciszka do Brazylii

Jeszcze przed przyjazdem papieża do Rio de Janeiro przed budynkiem rady miejskiej ustawiono rzeźbę przedstawiająca Franciszka. Jeszcze przed przyjazdem papieża do Rio de Janeiro przed budynkiem rady miejskiej ustawiono rzeźbę przedstawiająca Franciszka. Marcelo Fonseca/AFP / EAST NEWS
W pierwszą pielgrzymkę Franciszek wybiera się do ogarniętej protestami Brazylii. I ma szansę być tam zrozumiany i zaakceptowany.
Obrzędy candomble na plaży koło Rio. Candomble to próba pogodzenia afrykańskich religii z chrześcijaństwem.Kevin Moloney/Getty Images/FPM Obrzędy candomble na plaży koło Rio. Candomble to próba pogodzenia afrykańskich religii z chrześcijaństwem.

Czerwcowe wstrząsy na ulicach brazylijskich miast, kiedy miliony oburzonych wyszły na ulice protestować przeciwko ogromnym wydatkom na mundial w 2014 r., domagać się lepszych szkół, przychodni i miejskiej komunikacji, dołożyły pracy watykańskim skrybom. Przygotowane dla papieża Franciszka projekty przemówień i homilii na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 22–28 lipca w Rio de Janeiro, trzeba było uzupełniać i przerabiać.

1

Oto do Watykanu przyjechała z Brazylii specjalna delegacja, żeby osobiście powiadomić papieża o demonstracjach i postulatach oburzonych.

Polityka 29.2013 (2916) z dnia 16.07.2013; Świat; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Teologia oburzenia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >