„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Teologia oburzenia

Pielgrzymka papieża Franciszka do Brazylii

Jeszcze przed przyjazdem papieża do Rio de Janeiro przed budynkiem rady miejskiej ustawiono rzeźbę przedstawiająca Franciszka. Jeszcze przed przyjazdem papieża do Rio de Janeiro przed budynkiem rady miejskiej ustawiono rzeźbę przedstawiająca Franciszka. Marcelo Fonseca/AFP / EAST NEWS
W pierwszą pielgrzymkę Franciszek wybiera się do ogarniętej protestami Brazylii. I ma szansę być tam zrozumiany i zaakceptowany.
Obrzędy candomble na plaży koło Rio. Candomble to próba pogodzenia afrykańskich religii z chrześcijaństwem.Kevin Moloney/Getty Images/FPM Obrzędy candomble na plaży koło Rio. Candomble to próba pogodzenia afrykańskich religii z chrześcijaństwem.

Czerwcowe wstrząsy na ulicach brazylijskich miast, kiedy miliony oburzonych wyszły na ulice protestować przeciwko ogromnym wydatkom na mundial w 2014 r., domagać się lepszych szkół, przychodni i miejskiej komunikacji, dołożyły pracy watykańskim skrybom. Przygotowane dla papieża Franciszka projekty przemówień i homilii na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 22–28 lipca w Rio de Janeiro, trzeba było uzupełniać i przerabiać.

1

Oto do Watykanu przyjechała z Brazylii specjalna delegacja, żeby osobiście powiadomić papieża o demonstracjach i postulatach oburzonych.

Polityka 29.2013 (2916) z dnia 16.07.2013; Świat; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Teologia oburzenia"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021