Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Włochy: Dziedzictwo

CUSA / OLYCOM / Forum
Marina, córka okrytego niesławą byłego premiera Silvio Berlusconiego, może przejąć kierownictwo partii Ludu Wolności (PDL), jeśli jej ojciec będzie zmuszony do porzucenia życia politycznego po wyroku za oszustwa podatkowe, obwieszcza L’Espresso.
materiały prasowe

Czterdziestosiedmioletnia kobieta, która już odziedziczyła po ojcu pozycję prezesa jego grupy holdingowej Fininvest, ma poparcie lojalnych wobec Berlusconiego członków partii, podczas gdy inni, w tym szef Ferrari Luca Cordero di Montezemolo, wzywają Il Cavaliere do ostatecznego ustąpienia i zrobienia miejsca dla nowej centroprawicowej organizacji.

Jednak ludzie Berlusconiego ciężko pracują nad tym, aby opóźnić głosowanie komisji parlamentarnej, która ma wprowadzi w życie zakaz pełnienia przez niego funkcji publicznych. Jego zwolennicy mają nadzieję, że to pozwoli mu kandydować w przedterminowych wyborach na premiera, do których dojdzie, jeśli rząd upadnie przed październikiem.

Informacja pochodzi z serwisu Presseurop

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną