Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Włochy: Dziedzictwo

CUSA / OLYCOM / Forum
Marina, córka okrytego niesławą byłego premiera Silvio Berlusconiego, może przejąć kierownictwo partii Ludu Wolności (PDL), jeśli jej ojciec będzie zmuszony do porzucenia życia politycznego po wyroku za oszustwa podatkowe, obwieszcza L’Espresso.
materiały prasowe

Czterdziestosiedmioletnia kobieta, która już odziedziczyła po ojcu pozycję prezesa jego grupy holdingowej Fininvest, ma poparcie lojalnych wobec Berlusconiego członków partii, podczas gdy inni, w tym szef Ferrari Luca Cordero di Montezemolo, wzywają Il Cavaliere do ostatecznego ustąpienia i zrobienia miejsca dla nowej centroprawicowej organizacji.

Jednak ludzie Berlusconiego ciężko pracują nad tym, aby opóźnić głosowanie komisji parlamentarnej, która ma wprowadzi w życie zakaz pełnienia przez niego funkcji publicznych. Jego zwolennicy mają nadzieję, że to pozwoli mu kandydować w przedterminowych wyborach na premiera, do których dojdzie, jeśli rząd upadnie przed październikiem.

Informacja pochodzi z serwisu Presseurop

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną