Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Nie ma wrogów, są interesy

Ile dają sankcje w międzynarodowych konfliktach

Zwolennicy sankcji twierdzą, że dzisiaj sytuacja jest inna niż niegdyś. Z jednego powodu: od 1990 r. Rosja ma giełdę. Tu budynek giełdy w St. Petersburgu. Zwolennicy sankcji twierdzą, że dzisiaj sytuacja jest inna niż niegdyś. Z jednego powodu: od 1990 r. Rosja ma giełdę. Tu budynek giełdy w St. Petersburgu. Dezidor / Wikipedia
Zachód wprowadza sankcje przeciwko Rosji za inwazję na Ukrainie. Gdyby jednak były one realne, Putin nie wysłałby wojsk na Krym.
Okręt desantowy „Władywostok” wyprodukowany w stoczni francuskiej dla Rosji. Czy w ramach sankcji nie popłynie do odbiorcy?Frank Perry/AFP/EAST NEWS Okręt desantowy „Władywostok” wyprodukowany w stoczni francuskiej dla Rosji. Czy w ramach sankcji nie popłynie do odbiorcy?

Władimir Jakunin ostrzega przed Zachodem. Pisze w swojej jedynej zresztą książce „Problemy współczesnej światowej futurologii”, że Rosja musi iść swoją drogą. Otwieranie się na Zachód, zaprzedanie się pieniądzom, twierdzi Jakunin, niszczy rosyjskiego ducha i wartości, na których oparta jest rosyjska cywilizacja. Sam jest szefem nie tylko Rosyjskich Kolei, ale również Narodowej Chwały Rosji, organizacji „krzewiącej czystość rosyjskiej duszy i broniącej jej przed zepsutym Zachodem”, jak głoszą ulotki. W tym dziele życia wspiera go żona Natalia, która jest liderką stowarzyszenia Świętość Macierzyństwa, ostrzegającego Rosjanki m.in. przed zgubnym wpływem zachodniej emancypacji na szczęście wielodzietnej rodziny.

Jakuninowie sami mają tylko dwoje dzieci.

Polityka 12.2014 (2950) z dnia 18.03.2014; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie ma wrogów, są interesy"
Reklama