Świat

Azjatycki Smoleńsk

Stosunki chińsko-malezyjskie po zaginięciu boeinga

Dramat rodzin pasażerów zaginionego samolotu znalazł wyraz w licznych rysunkach opowiadających o emocjach, jakie przeżywają nie tylko dzieci. Dramat rodzin pasażerów zaginionego samolotu znalazł wyraz w licznych rysunkach opowiadających o emocjach, jakie przeżywają nie tylko dzieci. Unimedia Images/Rex Features / EAST NEWS
Wokół zagubionego samolotu mnożą się teorie spiskowe, które niebezpiecznie nakręcają spór Malezji z Chinami, a przy okazji obnażają nieudolność malezyjskiego rządu.
MS/Polityka

W Chinach i w Malezji trwają przygotowania do jednego z najważniejszych transportów w historii obu krajów. 15 kwietnia o 6.30 rano czasu miejscowego na lotnisku w Kuala Lumpur spodziewany jest samolot z parą chińskich siedmiolatków. Przylecą Feng Yi i Fu Wa, samica i samiec pand wielkich. W ogrodzie zoologicznym na przedmieściach malezyjskiej stolicy czeka na nich prawie dwuhektarowy wybieg, wiernie odtwarzający mikroklimat syczuańskiego lasu. W innej części kraju na 10-hektarowej plantacji rośnie bambus, którym będą zajadać się pandy.

Polityka 15.2014 (2953) z dnia 08.04.2014; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Azjatycki Smoleńsk"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021