Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Azjatycki Smoleńsk

Stosunki chińsko-malezyjskie po zaginięciu boeinga

Dramat rodzin pasażerów zaginionego samolotu znalazł wyraz w licznych rysunkach opowiadających o emocjach, jakie przeżywają nie tylko dzieci. Dramat rodzin pasażerów zaginionego samolotu znalazł wyraz w licznych rysunkach opowiadających o emocjach, jakie przeżywają nie tylko dzieci. Unimedia Images/Rex Features / EAST NEWS
Wokół zagubionego samolotu mnożą się teorie spiskowe, które niebezpiecznie nakręcają spór Malezji z Chinami, a przy okazji obnażają nieudolność malezyjskiego rządu.
MS/Polityka

W Chinach i w Malezji trwają przygotowania do jednego z najważniejszych transportów w historii obu krajów. 15 kwietnia o 6.30 rano czasu miejscowego na lotnisku w Kuala Lumpur spodziewany jest samolot z parą chińskich siedmiolatków. Przylecą Feng Yi i Fu Wa, samica i samiec pand wielkich. W ogrodzie zoologicznym na przedmieściach malezyjskiej stolicy czeka na nich prawie dwuhektarowy wybieg, wiernie odtwarzający mikroklimat syczuańskiego lasu. W innej części kraju na 10-hektarowej plantacji rośnie bambus, którym będą zajadać się pandy.

Polityka 15.2014 (2953) z dnia 08.04.2014; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Azjatycki Smoleńsk"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >