Świat

Dwóch na jednego

Obama musi wypracować nową politykę zagraniczną

W Waszyngtonie coraz głośniej mówi się o powrocie zimnowojennej doktryny powstrzymywania Rosji, poprzez wspieranie państw Europy Wschodniej. W Waszyngtonie coraz głośniej mówi się o powrocie zimnowojennej doktryny powstrzymywania Rosji, poprzez wspieranie państw Europy Wschodniej. Larry Downing/Reuters / Forum
Prezydent Obama wraca do wielkiej strategii i chce jednocześnie powstrzymać agresywne zakusy Rosji i Chin. A powinien zacząć od Ameryki.
George KennanRoddy Mims/Corbis George Kennan

Nigdy nie spotkali się w trójkę – giganci amerykańskiej dyplomacji, czyli dwaj panowie K., oraz prezydent Barack Obama. Teraz prezydent USA nie chce ich już znać. O pierwszym panu K., George’u Kennanie, Obama powiedział w styczniowym wywiadzie dla „New Yorkera”, że już go nie potrzebuje. Kennan raczej się tym nie przejął, chociażby dlatego, że nie żyje od dziewięciu lat. Drugi z panów K., 90-letni Henry Kissinger, pożalił się jednak telewizji CBS, że prezydent go unika.

Polityka 19.2014 (2957) z dnia 06.05.2014; Świat; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwóch na jednego"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Bo zupa była za droga. Domowa przemoc majątkowa

Kto ma pieniądze, ten ma władzę. W polskich domach pieniądze mają z reguły mężczyźni. I wykorzystują to. Tak rodzi się przemoc ekonomiczna.

Adam Grzeszak, Magdalena Kicińska
11.05.2017