Świat

Zielone cuda

Brazylijskie imperium zielonoświątkowców

Wierni Powszechnego Kościoła Królestwa Bożego podczas mszy w Rio de Janeiro. Wierni Powszechnego Kościoła Królestwa Bożego podczas mszy w Rio de Janeiro. Marco Antonio Teixeira/Globo / Getty Images
Brazylijscy zielonoświątkowcy liczą, że ich współwyznawca Neymar, nowy Pele, przyniesie im zwycięstwo na mundialu. Bo wielkie fortuny i władzę polityczną już mają.
10-letnia uzdrawiaczka Alani Santos.materiały prasowe 10-letnia uzdrawiaczka Alani Santos.

Zwyczajne dziewczynki obchodzą urodziny, krojąc tort i bawiąc się z koleżankami. Tymczasem Alani Santos leczy gruźlicę, kalectwo i cukrzycę. Bo przecież nie jest zwyczajną dziewczynką, tylko najsławniejszym cudownym dzieckiem Brazylii. W oczekiwaniu na jej uzdrawiający dotyk ustawiają się kolejki w całym kraju. Własne 10 urodziny mała święta rozpoczyna na gościnnych występach w São Paulo, a jeszcze tego samego dnia wieczorem demonstruje lecznicze moce pod Rio de Janeiro, w swoim rodzinnym São Gonçalo.

Czytaj także

Kraj

Oto jak Tadeusz Mazowiecki przewidział politykę Jarosława Kaczyńskiego

W 90. rocznicę urodzin Tadeusza Mazowieckiego przypominaliśmy fragmenty ostatniego wywiadu, jakiego udzielił „Polityce”. Wiele jego tez nie straciło na aktualności, a zyskało nowy kontekst – rządów PiS.

Redakcja
18.04.2017