Świat

Zielone cuda

Brazylijskie imperium zielonoświątkowców

Wierni Powszechnego Kościoła Królestwa Bożego podczas mszy w Rio de Janeiro. Wierni Powszechnego Kościoła Królestwa Bożego podczas mszy w Rio de Janeiro. Marco Antonio Teixeira/Globo / Getty Images
Brazylijscy zielonoświątkowcy liczą, że ich współwyznawca Neymar, nowy Pele, przyniesie im zwycięstwo na mundialu. Bo wielkie fortuny i władzę polityczną już mają.
10-letnia uzdrawiaczka Alani Santos.materiały prasowe 10-letnia uzdrawiaczka Alani Santos.

Zwyczajne dziewczynki obchodzą urodziny, krojąc tort i bawiąc się z koleżankami. Tymczasem Alani Santos leczy gruźlicę, kalectwo i cukrzycę. Bo przecież nie jest zwyczajną dziewczynką, tylko najsławniejszym cudownym dzieckiem Brazylii. W oczekiwaniu na jej uzdrawiający dotyk ustawiają się kolejki w całym kraju. Własne 10 urodziny mała święta rozpoczyna na gościnnych występach w São Paulo, a jeszcze tego samego dnia wieczorem demonstruje lecznicze moce pod Rio de Janeiro, w swoim rodzinnym São Gonçalo.

Polityka 23.2014 (2961) z dnia 03.06.2014; Świat; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Zielone cuda"

Warte przeczytania

Czytaj także

Nauka

Gorąco w styczniu? Grzeje nas… Ocean Indyjski

Ciepła zima trwa w najlepsze. Styczeń był do tej pory równie rozgrzany jak grudzień. Czy doczekamy się jeszcze śniegu w całej Polsce? Trochę zależy to od Oceanu Indyjskiego.

Andrzej Hołdys
19.01.2020