Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Doktryna Poroszenki

Nowe zadania dla ukraińskiej dyplomacji

Petro Poroszenko na pierwszą zagraniczną wizytę wybrał Warszawę. To jasne, że po doświadczeniach Krymu i rebelii dziwnych separatystów przed nowym prezydentem stoi pilne zadanie zbudowania zupełnie nowej doktryny polityki zagranicznej.

Ukraina nie może, jak do niedawna, jedynie biernie dopasowywać się do działań sąsiadów. Musi wymyślić nowe zadania dla swojej dyplomacji – tradycyjna ukraińska polityka zachowywania balansu, pozostawania w pół drogi między Europą a Rosją, od kilku miesięcy jest już nieaktualna. Inna jest Rosja, inna Ukraina, inny jest wreszcie Zachód, który na kryzys zareagował nieskutecznie i niezbyt stanowczo.

Osiągnięcia Poroszenki jako ministra spraw zagranicznych, na przełomie 2009 i 2010 r.

Polityka 23.2014 (2961) z dnia 03.06.2014; Komentarze; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Doktryna Poroszenki"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022