Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Duch dżihadu

Konflikt izraelsko-palestyński: znów giną dzieci

Grupa ortodoksyjnych antysyjonistycznych Żydów z organizacji Naturei Karta protestuje po zamordowaniu palestyńskiego 16-latka. Grupa ortodoksyjnych antysyjonistycznych Żydów z organizacji Naturei Karta protestuje po zamordowaniu palestyńskiego 16-latka. AFP / EAST NEWS
Szkolone przez Amerykanów palestyńskie służby policyjne tracą panowanie nad sytuacją, a izraelskie władze nie spieszą się z sądzeniem osadników, którzy używają broni nie tylko dla własnej obrony.

Zabójstwo trzech izraelskich nastolatków, którzy autostopem chcieli przyspieszyć wakacyjny powrót do domu w okolicach Hebronu, śmierć arabskiego ucznia piątej klasy z premedytacją zastrzelonego przez Izraelczyka w miasteczku Dura na Zachodnim Brzegu i kolejnego w mieście Szoafat w izraelskiej Galilei, w ostatnim tygodniu zbulwersowały opinię światową. Zdają się też wyraźnie wskazywać, że nieudolność w szukaniu pokojowego rozwiązania konfliktu prowadzi do sytuacji, w której elementy terrorystyczne z jednej strony i z niczym nieliczący się fanatycy z drugiej strony przejmują inicjatywę w swoje ręce.

Polityka 28.2014 (2966) z dnia 08.07.2014; Komentarze; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "Duch dżihadu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >