Świat

Trochę Holandii na Antylach

Na wakacje Aruba

Oranjestad na Arubie. Stary młyn zamieniono na klub nocny. Oranjestad na Arubie. Stary młyn zamieniono na klub nocny. Ilona Wiśniewska / Polityka
Dwa główne miasta na Arubie to stolica Oranjestad i San Nicolas. Pierwsze wygląda tak, jakby ktoś chciał na pustkowiu zrobić scenografię do filmu o Europie, którą widział na pocztówkach. Drugie jest jak scenografia, która się właśnie rozpada.
MS/Polityka

Ojciec Curtisa Halleya przypłynął z wyspy St. Martin do pracy w rafinerii zaraz po drugiej wojnie światowej. Przez 11 lat był kucharzem w firmie Lago. Pracował tu też brat Curtisa, a on sam był zatrudniony tylko przez rok. To była dobrze płatna robota. Niektórzy to zapominali czasem wracać do domów na noc, tak ich pochłaniała. Teraz pracuje w ochronie albo wozi turystów busem na plażę i – jak mówi – jest za stary, żeby cokolwiek zmieniać, mimo że nie marzy o niczym innym jak o opuszczeniu wyspy.

Polityka 33.2014 (2971) z dnia 11.08.2014; Na własne oczy; s. 116
Oryginalny tytuł tekstu: "Trochę Holandii na Antylach"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021