Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Kulawa Ameryka

Barack Obama i republikanie: czy współpraca jest możliwa?

Po wyborczej porażce demokratów Barack Obama nie zdoła zrobić nic poważniejszego na arenie krajowej w dwóch ostatnich latach swoich rządów.

Wobec dominacji republikanów w obu izbach Kongresu pozostaje mu tylko bronić się za pomocą weta, które może zastosować wobec każdej ustawy. Prawica nie jest aż tak silna, aby prezydenckie weto odrzucić, bo do tego potrzeba dwóch trzecich głosów w obu izbach. Jest więc szansa, że Obama obroni jedyną wielką zdobycz swej prezydentury, czyli reformę ubezpieczeń medycznych, oraz zablokuje ewentualne próby rozmycia ustawy dotyczącej banków, przyjętej po kryzysie finansowym 2008 r.

Polityka 46.2014 (2984) z dnia 11.11.2014; Komentarze; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "Kulawa Ameryka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022