Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Pięć prac Tuska

Europejskie wyzwania Donalda Tuska

Tusk po nominacji ogłosił, że chce przekonać Europejczyków do Unii. Tusk po nominacji ogłosił, że chce przekonać Europejczyków do Unii. Emmanuel Dunand/AFP / EAST NEWS
Najważniejsze zadania nowego szefa Rady Europejskiej w 2015 r.
Nowo mianowany szef Rady Europejskiej podczas przywitania z Jeanem-Claudem Junckerem, nowym przewodniczącym Komisji Europejskiej, 1 grudnia 2014 r., Bruksela.Yves Herman/Reuters/Forum Nowo mianowany szef Rady Europejskiej podczas przywitania z Jeanem-Claudem Junckerem, nowym przewodniczącym Komisji Europejskiej, 1 grudnia 2014 r., Bruksela.

Problemy Unii muszą być poważne, skoro dosadnie mówi o nich nawet papież Franciszek, porównując Europę do już bezpłodnej i nietętniącej życiem babci. W Parlamencie Europejskim papież dodał również, że europejskie ideały straciły siłę przyciągania. Tę starą zmęczoną Unię ma rozruszać Donald Tusk, który w grudniu objął tekę szefa Rady Europejskiej. Jego formalne uprawnienia są niewielkie. Natomiast wyzwania, przed którymi stoi – ogromne i natychmiastowe.

Polityka 1.2015 (2990) z dnia 28.12.2014; Wydarzenie roku; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Pięć prac Tuska"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022