11 najważniejszych politycznych wydarzeń na Twitterze
Konta na Twitterze posiada już ponad dwie trzecie (68 proc.) światowych przywódców. Czym dzielą się w sieci? I czy zawsze wyłącznie sprawami zawodowymi?
.
Twitter/Polityka

.

1. W czerwcu do Twittera dołączyła CIA – amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza. Jej pierwszy tweet stał się internetowym przebojem: przekazano go dalej ponad 300 tys. razy. To rekord w kategorii wiadomości politycznych.

2. Najpopularniejszy hasztag (słowo-klucz), którego użyto ponad 4,5 mln razy, dotyczył uwolnienia 230 nigeryjskich dziewczynek uwięzionych przez Boko Haram. Do akcji włączyła się m.in. pierwsza dama USA Michelle Obama, umieszczając na swoim koncie to słynne zdjęcie:

3. Jeden z najważniejszych tweetów roku opublikowanych przez Biały Dom dotyczył epidemii eboli. W sumie w mijającym roku użytkownicy Twittera napisali na ten temat aż 4 mln wiadomości.

4. Nowi użytkownicy. W tym roku swoje konta założyli m.in. John Kerry, sekretarz stanu USA, oraz Elżbieta II, królowa Wielkiej Brytanii. 

5. Abdykacja króla Hiszpanii Jana Karola I została odnotowana na oficjalnym profilu rodziny królewskiej. Tweet został udostępniony ponad 28 tys. razy. 

6. Przywódcy, tacy jak Dilma Rousseff, świętowali zwycięstwa w wyborach, a Angela Merkel i Joachim Gauck – zwycięstwo niemieckiej drużyny w piłkarskich Mistrzostwach Świata. 

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną