Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Minister na wojnę

Grecja: minister Varoufakis jedzie walczyć do Brukseli

Varoufakis urodził się w 1961 r. w Atenach, w lewicowej rodzinie. Varoufakis urodził się w 1961 r. w Atenach, w lewicowej rodzinie. Kostas Tsironis / Forum
Nowy minister finansów Grecji Yanis Varoufakis twierdzi, że uratuje i swoją ojczyznę, i Europę. Ale może też pogrążyć wszystkich.
Wraz z kolegami z nowego rządu Alexisa Tsiprasa, Varoufakis ma gasić pożar, przed którym sam tak głośno ostrzegał.Aris Messinis/AFP/EAST NEWS Wraz z kolegami z nowego rządu Alexisa Tsiprasa, Varoufakis ma gasić pożar, przed którym sam tak głośno ostrzegał.

Pięć dni przed wyborami do parlamentu. Spotkanie kandydatów Syrizy w Moschato na obrzeżach Aten. Yanis Varoufakis startuje z innego okręgu, ale zaproszono go, żeby zwabił publiczność. Przystojny ekonomista, z ciętym językiem i metaforami, które przemawiają do wyobraźni. W ostatnich tygodniach jest medialną gwiazdą, politycznym celebrytą i najpoważniejszym kandydatem na przyszłego ministra finansów.

O wywiady proszą go greckie i zagraniczne media – angielski ma świetny, to po studiach w brytyjskim Essex (matematyka ekonomiczna) i po latach spędzonych jako uniwersytecki wykładowca w Australii i USA.

Polityka 6.2015 (2995) z dnia 03.02.2015; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Minister na wojnę"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >