„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Boliwariańska Republika Hybrydowa

Wenezuela: kraj hiperbol i zbrodni

Mural w Caracas, na nim portret Chaveza Mural w Caracas, na nim portret Chaveza Jorge Silva/Reuters / Forum
Od kiedy przesada stała się zasadą wenezuelskiej polityki, najprostsze słowa znaczą dla każdej ze stron politycznego konfliktu coś zupełnie innego.
Liderka opozycji: Maria Corina Machado (z lewej). Partia La Salida.Jorge Silva/Reuters/Forum Liderka opozycji: Maria Corina Machado (z lewej). Partia La Salida.

Kolejny, enty w ostatnich latach kryzys polityczny w Wenezueli zaczął się od aresztowania burmistrza Caracas, przeciwnika rządu, ale o wiele większym wstrząsem była dla wszystkich śmierć 14-letniego ucznia liceum Kluivera Roi w mieście San Cristobal. Są dwie wersje tego zabójstwa.

Według naocznego świadka z opozycji Kluiver wyszedł ze szkoły i zbliżył się do grupy demonstrantów, ale nie brał udziału w zgromadzeniu. Doszło do starcia demonstrantów z policją, ludzie zaczęli się rozbiegać i szukać schronienia w okolicznych domach.

Polityka 12.2015 (3001) z dnia 17.03.2015; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Boliwariańska Republika Hybrydowa"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021