Świat

Chiny sypią wyspy

Niektóre z wyłaniających się obiektów leżą nawet tysiąc kilometrów od chińskich brzegów. Niektóre z wyłaniających się obiektów leżą nawet tysiąc kilometrów od chińskich brzegów. AN

To budowanie na piasku jest pewne, ma solidne podstawy i błogosławieństwo najwyższych władz w Pekinie. Chiny sypią sztuczne wyspy na Morzu Południowochińskim. W kilku miejscach wyciągają piasek z dna morskiego i za jego pomocą przerabiają ledwo wystające z wody rafy koralowe i atole na przygotowane na uderzenia tajfunów i tsunami pełnowymiarowe pasy startowe, bazy dla okrętów, statków i kutrów rybackich, magazyny paliwa, stacje radarowe i meteorologiczne.

Polityka 17.2015 (3006) z dnia 21.04.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021