Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Znużony kontynent

Antyeuropejskość jest w modzie

Według Greków wina UE polega na tym, że dzięki euro był tani kredyt. Gdyby nie było euro, na kredyt nikogo by nie było stać, więc Grecy by się nie zadłużali i dziś nie przeżywaliby męki spłat. Wiadomo – Unia winna. Według Greków wina UE polega na tym, że dzięki euro był tani kredyt. Gdyby nie było euro, na kredyt nikogo by nie było stać, więc Grecy by się nie zadłużali i dziś nie przeżywaliby męki spłat. Wiadomo – Unia winna. Aris Messinis / AFP
Unia nagle straciła urok, tak jak u nas Platforma. W Europie modna staje się antyeuropejskość.
Marine Le Pen, szefowa francuskiego Frontu Narodowego, może wkrótce zostać prezydentem Francji.Philippe Wojazer/Reuters/Forum Marine Le Pen, szefowa francuskiego Frontu Narodowego, może wkrótce zostać prezydentem Francji.

Jak w teatrze suspensu, czekamy na wynik wyborów parlamentarnych w Polsce, tymczasem na scenę polityczną Unii Europejskiej wdrapują się nowi aktorzy, którzy chcą czym prędzej spuścić kurtynę nad całym tym unijnym przedstawieniem. W Parlamencie Europejskim powstała nowa prawicowa frakcja i to żaden tam margines, bo jej przywódczyni Marine Le Pen, szefowa francuskiego Frontu Narodowego, może wkrótce zostać prezydentem Francji. Do frakcji należy dwóch Polaków z Kongresu Nowej Prawicy (KNP).

Polityka 26.2015 (3015) z dnia 23.06.2015; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Znużony kontynent"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014