Świat

No to Grimbo

Czy Unia daruje Grecji

Janis Warufakis został pierwszą ofiarą referendum. Grecki minister finansów podał się do dymisji. Janis Warufakis został pierwszą ofiarą referendum. Grecki minister finansów podał się do dymisji. EAST NEWS
Grecki kryzys to okazja, aby projekt euro zacząć od nowa. Atenom już niewiele można pomóc.
Problem w tym, że do 20 lipca Grecja musi oddać 3,5 mld euro EBC – jeśli tego nie zrobi, pożyczkodawca zamknie linię kredytową.Radosłąw Nawrocki/Forum Problem w tym, że do 20 lipca Grecja musi oddać 3,5 mld euro EBC – jeśli tego nie zrobi, pożyczkodawca zamknie linię kredytową.

W niedzielnym referendum ponad 61 proc. Greków poparło swojego premiera Aleksisa Tsiprasa – aż tyle i tylko tyle. Wyciąganie dalej idących wniosków z tego wyniku jest ryzykowne. W głosowaniu formalnie chodziło o warunki wypłaty ostatniej transzy umowy pomocowej – tzw. drugiego bail-outu. Tsipras ostatecznie odrzucił tę ofertę, uznając wymagania Brukseli za zbyt wygórowane, i odwołał się do woli narodu. Zanim jednak Grecy poszli głosować, Bruksela wycofała ofertę.

Polityka 28.2015 (3017) z dnia 07.07.2015; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "No to Grimbo"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021