„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Uciekająca trojka

Moskwa zagrożona faszyzmem?

Rosja wprawdzie nie osiągnęła jeszcze „faszystowskiego minimum”, ale się do niego zbliżyła. Rosja wprawdzie nie osiągnęła jeszcze „faszystowskiego minimum”, ale się do niego zbliżyła. Denis Sinyakov/Reuters / Forum
To pytanie trzeba postawić wprost. Czy Rosji zagraża faszyzm?
Rosja jest teraz u szczytu swoich możliwości, ale nadciągaja czarne chmury.Poka Tut/Wikipedia Rosja jest teraz u szczytu swoich możliwości, ale nadciągaja czarne chmury.

Gdy na początku lipca Zachód drżał z powodu greckich finansów, przez Ufę na południu Rosji przejeżdżał książę Potiomkin. Zalewał smołą wertepy. Rudery zasłaniał malowanymi na płótnie fasadami tradycyjnych rosyjskich chat. Szczyt SOW (Szanghajskiej Organizacji Współpracy) oraz państw BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny) – skupiających 40 proc. ludności świata – był dla Władimira Putina politycznym wydarzeniem roku. Odwetem za wyrzucenie Rosji z G8.

Polityka 31.2015 (3020) z dnia 28.07.2015; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Uciekająca trojka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021