„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Św. Franciszek od bezdomnych

Jak Kalifornia rozwiązuje problemy tych, którzy nie mają gdzie mieszkać

Ulica San Francisco - cały dobytek na jednym sklepowym wózku Ulica San Francisco - cały dobytek na jednym sklepowym wózku Mitchell Funk / Getty Images
Jak Kalifornia radzi sobie z tymi, którym została już tylko ulica.
Jedna z miejskich noclegowniLance Iversen/Corbis Jedna z miejskich noclegowni

W zamożnej Kalifornii roi się od bezdomnych. W najbogatszym stanie USA dwa miasta – Los Angeles i San Francisco – mogłyby stanąć do rywalizacji o mało zaszczytny tytuł amerykańskiej stolicy bezdomności. Los Angeles liczyło swych bezdomnych w styczniu: prawie 45 tys. W ciągu dwóch lat liczba wzrosła o 12 proc. W dużo mniejszym San Francisco tak dramatycznego wzrostu nie odnotowano: w 2013 r. – 6436 osób. Ale co roku jest ich więcej.

W tej dawnej mekce dzieci kwiatów można mówić o stabilizacji problemu bezdomności.

Polityka 33.2015 (3022) z dnia 11.08.2015; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Św. Franciszek od bezdomnych"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021