Świat

Szpiedzy Noego

Czy delfiny również zaprzęgnięto do pracy dla Mosadu? Czy delfiny również zaprzęgnięto do pracy dla Mosadu? RooM RF / Getty Images

Delfiny nie są wcale tak pokojowo nastawionymi ssakami, jak się wydaje. Tak przynajmniej twierdzi „Al-Quds”, najpopularniejszy palestyński dziennik. Według gazety komandosi ze stworzonej przez Hamas elitarnej wodnej jednostki Brygada Qassam schwytali jedno z tych zwierząt, które miało być wyposażone w izraelski sprzęt szpiegowski. Na razie publicznie żadnych kamer (ani samego delfina) nie pokazano, ale jeżeli wierzyć medialnym doniesieniom z ostatnich lat, to wyszłoby na to, że Mosad zaprzągł do pracy operacyjnej całe zoo.

Polityka 35.2015 (3024) z dnia 25.08.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021