Świat

Więcej Estonii

Latarnia morska na estońskiej wyspie Hiiumaa. Latarnia morska na estońskiej wyspie Hiiumaa. Sven Zacek / BEW

I to o całą jedną trzecią, teraz liczy 45,3 tys. km kw. Takie sensacyjne wyniki przyniosły najnowsze badania topograficzne prowadzone z powietrza. W podręcznikach szkolnych stoi jak byk, że Estonia posiada 1521 wysp. Teraz ich liczba – jak ogłosiły władze – wzrosła do 2355. Podnosi to dumę narodową, ale trochę jest zabawą na papierze: większość nowych obiektów to piaszczyste łachy, a tylko 318 wysp ma ponad hektar powierzchni. I zdaniem kompetentnej Agnes Jürjens sztormy i silne wiatry mogą znacznie zmienić sytuację.

Polityka 36.2015 (3025) z dnia 01.09.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021