Świat

Smok na Manhattanie

Waldorf Astoria: hotelowy symbol Ameryki należy do Chińczyków

Właścicielem hotelu Waldorf Astoria jest dziś chińska firma ubezpieczeniowa. Właścicielem hotelu Waldorf Astoria jest dziś chińska firma ubezpieczeniowa. Matthew Richardson/Alamy / BEW
Zatrzymują się tu wszyscy światowi przywódcy odwiedzający Nowy Jork. Także prezydenci USA. Legendarny hotel Waldorf Astoria przy Park Avenue nie jest największy w mieście ani nawet najdroższy, ale spanie w nim nobilituje.
Hol główny hotelu Waldorf AstoriaAlex Segre/Alamy/BEW Hol główny hotelu Waldorf Astoria

Kiedy Barack Obama przyjechał do Wielkiego Jabłka na tegoroczną sesję ZG ONZ, po raz pierwszy w czasie swojej kadencji nie zamieszkał w Waldorfie. Biały Dom enigmatycznie wyjaśniał przyczyny zerwania z długoletnią tradycją. „Wiele powodów wpływa na decyzję, gdzie prezydent zatrzymuje się w podróży” – powiedział jego rzecznik. I dodał, że jednym z nich jest „bezpieczeństwo”.

Mogło to być dyplomatyczne potwierdzenie podejrzeń, że rząd amerykański obawia się, iż w Waldorf Astorii założono.

Polityka 39.2015 (3028) z dnia 22.09.2015; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Smok na Manhattanie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021