Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM
Tylko u nas lista 11 kandydatów do roli agenta Jej Królewskiej Mości. Myślicie, że Bond musi być białym facetem? Sprawdźcie w nowym FORUM.
Okładka najnowszego wydania
Polityka

Okładka najnowszego wydania

Paweł Moskalewicz
Tadeusz Późniak/Polityka

Paweł Moskalewicz

Drodzy Czytelnicy!

Nadchodzi Bond. James Bond. Już za kilka dni na ekranach kin pojawi się kolejna część przygód agenta 007. Przygotowaliśmy więc dla Was kilka ciekawostek na temat „Spectre”. A ponieważ David Craig zapowiedział, że kolejnego Bonda nie zagra, tylko u nas lista 11 kandydatów do roli agenta Jej Królewskiej Mości. Myślicie, że Bond musi być białym facetem? Sprawdźcie w nowym FORUM.

Proponuję też Państwu nieco inne spojrzenie na Rosję i Putina. Nie tylko w ciekawym reportażu z rosyjskiej bazy w Syrii, ale przede wszystkim w zaskakującym wywiadzie z niemieckim biografem Putina. „Zachód nie rozumie rosyjskiego prezydenta i go demonizuje. A on po prostu nienawidzi chaosu” – to tylko jeden z cytatów z tej arcyciekawej rozmowy.

W FORUM znajdziecie także historię jednego z największych afrykańskich słoni, którego właśnie odstrzelił niemiecki myśliwy, oraz reportaż z Jerozolimy, gdzie pojawiło się nowe, śmiertelne zagrożenie – palestyńscy nożownicy.

Przed dwoma laty arcybiskup Georg Ganswein trafił na okładkę włoskiej edycji magazynu „Vanity Fair”. Zdjęcie szelmowsko uśmiechniętego hierarchy opatrzono tytułem: „Być przystojnym to nie grzech”. Ale przystojniak z Watykanu – jako najbliższy współpracownik dwóch papieży – dysponuje też gigantyczną władzą. Polecam nie tylko jego sylwetkę, ale też dwóch pięknych kobiet z jakże odległych części Europy: Julii Maruszewskiej, która walczyć ma z przemytem na Ukrainie, i Julie Gayet, kochanki prezydenta Francji, która w tym układzie zachowuje wyjątkową klasę i niezależność.

Oczywiście mamy dla Państwa reportaże ze wszystkich stron świata: o chciwych mnichach z Tajlandii, przemytnikach narkotyków z Mali i Kosowarach, którym nie jest dobrze ani u siebie, ani w Europie.

Jako że przed nami Wszystkich Świętych, także w FORUM nie mogło zabraknąć tekstów o śmierci i przemijaniu. Polecam więc zarówno bardzo poważną rozmowę z Richardem Dawkinsem, jak i stworzony z lekkim przymrużeniem oka poradnik, co można zrobić z ciałem po śmierci.

Na koniec chciałbym Państwa zachęcić do lektury nowej rubryki Cywilizacja, debiutującej w tym numerze FORUM. Ciekaw jestem opinii Czytelników, czy taka porcyjka naukowych ciekawostek zyskała Państwa uznanie.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Paweł Moskalewicz
redaktor naczelny

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną