Świat

Śledczy ujawnili zapis tragedii. Minuta po minucie

Twitter
Śledczy precyzyjnie ustalili, jaki był przebieg zdarzeń w piątek, 13 listopada.

Paryż, piątek, 13 listopada:

• godzina 21:20 – podczas meczu Francja – Niemcy na Stade de France nastąpił wybuch na terenie stadionu. Jeden z zamachowców samobójców zdetonował bombę.

• 21:25 – w 10. dzielnicy ostrzelano z kałasznikowów dwie restauracje. Strzały padły z samochodu. 15 osób zmarło na miejscu, 10 osób jest w stanie krytycznym.

• 21:30 – druga eksplozja przy Stade de France. Bombę zdetonował drugi zamachowiec samobójca.

 21:32 – w 11. dzielnicy strzelanina przed barem. Ginie pięć osób, osiem jest w stanie krytycznym. Zamachowcy zaatakowali z czarnego seata. Również strzelali z kałasznikowów.

• 21:36 – restauracja L'Belle Equipe. Ci sami zabójcy strzelają do siedzących na tarasie gości. Mordują 19 osób, ranią dziewięć.

 21:40 – kolejna restauracja, przed którą wysadził się terrorysta.

 21:40 – zabójcy jadą volkswagenem polo na koncert do Bataclan. Wbiegają do środka z automatami, strzelając głównie do osób przed sceną. Zabijają 89 osób. Dwóch terrorystów wysadza się w powietrze, trzeci ginie od kul policjantów.

• 21:52 – koło Stade de France eksploduje bomba trzeciego samobójcy.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną