Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM
W nowym numerze sprawdzamy, co się dzieje w Molenbeek w Brukseli, „europejskim siedlisku zła”.
Polityka

Tadeusz Późniak/Polityka

Drodzy Czytelnicy!

Niespełna dwa tygodnie temu świat zamarł ze zgrozy, gdy w kilku punktach Paryża zamachowcy zabili 130 osób, raniąc dalszych kilkaset. Od tego czasu trwa wielka obława na terrorystów, a my znaczną część naszego magazynu poświęcamy na analizę sytuacji. Pokazujemy, jak Państwu Islamskiemu udało się sparaliżować strachem największe europejskie metropolie i jak wygląda nowa strategia islamistów.

Odwiedzamy też brukselską dzielnicę Molenbeek, zamieszkałą przede wszystkim przez arabskich imigrantów. To tu jest europejskie siedlisko zła – krzyczą media od chwili zamachów. My sprawdzamy, co w tej dzielnicy dzieje się naprawdę. W tej sekcji mamy też dla Państwa raport, w jaki sposób finansuje się Państwo Islamskie, oraz reportaż z syryjskiego miasteczka Dabik – duchowej stolicy islamistów.

Paryskie zamachy spowodowały, że oczy całego świata zwróciły się na Państwo Islamskie. Tego nie mogła znieść Al-Kaida, która nie chce oddać w ręce ISIS sztandaru islamistycznego dżihadu. Jej malijska odnoga uderzyła więc na luksusowy hotel w Bamako. Po kilku godzinach siły specjalne przypuściły szturm, zabijając wszystkich terrorystów. Niestety, śmierć poniosło także kilkudziesięciu gości. Upiorna licytacja terroru trwa.

Jednak nowe FORUM to nie tylko krew i terror. Zapraszam Państwa do lektury zabawnych portretów republikańskich kandydatów na prezydenta USA oraz na wycieczkę na Wyspy Owcze. Oto socjalistyczny raj zagubiony gdzieś na Atlantyku. Warto go poznać, jeśli nie od razu osobiście, to przynajmniej czytając FORUM. Socjalistyczny raj chce budować także bohater naszego wywiadu – prezydent Boliwii Evo Morales. Jego kontrowersyjne opinie, m.in. o narkotykach i roli mediów – tylko w nowym FORUM.

Na koniec szczerze polecam Państwu wstrząsający tekst o historii dopingu, a w nim choćby historia radzieckich gimnastyczek, które nawet jako dzieci zmuszano do zachodzenia w ciążę, by poprawić ich sportowe wyniki.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Paweł Moskalewicz
Redaktor naczelny

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną