Świat

Papież trzech czwartych

Papieski biograf o pontyfikacie i krytykach Franciszka

„Franciszek przełamał barierę komunikacyjną między Kościołem a ludźmi, i to chyba nieodwołalnie”. „Franciszek przełamał barierę komunikacyjną między Kościołem a ludźmi, i to chyba nieodwołalnie”. Alessandro Bianchi/Reuters / Forum
Rozmowa z Austenem Ivereigh, brytyjskim biografem papieża, o talentach politycznych Franciszka i jego latynoskim mesjanizmie.
Austen Ivereigh, brytyjski dziennikarz katolickiforumgwiazd.com.pl/Forum Austen Ivereigh, brytyjski dziennikarz katolicki

Adam Szostkiewicz: – Krążą pogłoski, że papież Franciszek złoży dymisję w nowym roku…
Austen Ivereigh: – Nie słyszałem o tym. Faktycznie, wspomniał w wywiadzie dla meksykańskiej telewizji, że jego pontyfikat może być krótki, cztery, pięć lat. Wiem, że w jego otoczeniu mówi się dzisiaj o siedmiu latach, czyli do 2020 r., kiedy będzie miał prawie 85 lat. Franciszek nie ma problemu z abdykacją.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Świat; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Papież trzech czwartych"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020