Świat

Papież trzech czwartych

Papieski biograf o pontyfikacie i krytykach Franciszka

„Franciszek przełamał barierę komunikacyjną między Kościołem a ludźmi, i to chyba nieodwołalnie”. „Franciszek przełamał barierę komunikacyjną między Kościołem a ludźmi, i to chyba nieodwołalnie”. Alessandro Bianchi/Reuters / Forum
Rozmowa z Austenem Ivereigh, brytyjskim biografem papieża, o talentach politycznych Franciszka i jego latynoskim mesjanizmie.
Austen Ivereigh, brytyjski dziennikarz katolickiforumgwiazd.com.pl/Forum Austen Ivereigh, brytyjski dziennikarz katolicki

Adam Szostkiewicz: – Krążą pogłoski, że papież Franciszek złoży dymisję w nowym roku…
Austen Ivereigh: – Nie słyszałem o tym. Faktycznie, wspomniał w wywiadzie dla meksykańskiej telewizji, że jego pontyfikat może być krótki, cztery, pięć lat. Wiem, że w jego otoczeniu mówi się dzisiaj o siedmiu latach, czyli do 2020 r., kiedy będzie miał prawie 85 lat. Franciszek nie ma problemu z abdykacją.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Świat; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Papież trzech czwartych"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007