Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM
W najnowszym numerze przypominamy wydarzenia, które przykuwały naszą uwagą w minionym roku.
Okładka najnowszego numeru FORUM
Polityka

Okładka najnowszego numeru FORUM

Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM
Tadeusz Późniak/Polityka

Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM

Szanowni Państwo, drodzy Czytelnicy!

Na rynku właśnie pokazał się świąteczny numer FORUM. Tradycyjnie, jak co roku, jest trochę inny (i grubszy) niż codzienne wydania. Chcieliśmy, by mieli Państwo coś do pooglądania i do poczytania podczas świątecznej przerwy. Dlatego numer rozpoczynają najważniejsze zdjęcia roku, przypominające wydarzenia, które przykuwały naszą uwagą w minionym roku.

Chcemy też zaproponować Państwu nasz gwiazdozbiór, w którym znani i lubiani opowiedzą o najważniejszych dla siebie sprawach. Dlatego rozmawiamy z Adele o najnowszej płycie, a także o tym, dlaczego nie zwraca uwagi na swój wygląd. Burt Reynolds mówi nami, jak stał się bankrutem – i dlaczego winne temu są kobiety.

Cate Balnchett mówi, że praca aktora jest jak orka, a Frederic Forsyth przyznaje, że epoka powieści sensacyjnych odchodzi do lamusa. Angelina Jolie i Brad Pitt opowiadają, jak przetrwać w małżeństwie, a Gerard Depardieu wyciąga kolejne trupy z szafy i tłumaczy swą miłość do Putina. Salman Rushdie opowiada, jak dyktatorzy opanowują świat, a Umberto Eco wieszczy koniec prasy. Do tego jest jeszcze Eugene Kaspersky, który straszy, że hakerzy mogą nas zabić nawet na odległość.

W świątecznym FORUM nie mogło zabraknąć tekstów „boskich”. Rozmawiamy więc z naczelnym astronomem Watykanu o poszukiwaniu Boga w gwiazdach oraz opowiadamy o tym, jak Szaweł stał się Pawłem – najważniejszym głosicielem dobrej nowiny. A skoro mamy teksty o Bogu, nie mogło też zabraknąć Jego najważniejszego przeciwnika – Szatana. Piszemy więc o karierze diabła i jak jego rola zmieniała się przez wieki.

Na koniec numeru zabieramy Państwa na Bliski Wschód, gdzie przyglądamy się libańskim chrześcijanom oraz podglądamy, jak produkowane jest wino – dokładnie takie, jak za czasów Jezusa.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Paweł Moskalewicz
Redaktor naczelny

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną