Świat

Schengen trzeszczy

Do końca 2016 r. na Stary Kontynent dotrze ponad 1,4 mln uchodźców. Do końca 2016 r. na Stary Kontynent dotrze ponad 1,4 mln uchodźców. Srdjan Zivulovic/Reuters / Forum

W styczniu przewodnictwo w Unii przejmie Holandia, główna pomysłodawczyni podziału strefy Schengen na kraje gotowe do współpracy w polityce imigracyjnej i te, od których oddzielono by się granicami, bo w sprawie uchodźców współpracować nie chcą. Holendrzy twierdzą, że taki krok zmusiłby też Grecję i Włochy do skuteczniejszej kontroli swoich granic. Choć na razie mini-Schengen to tylko spekulacje, to i tak widać, że w Europie znowu rysuje się ostre pęknięcie.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Świat – prognozy 2016; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007