Świat

Narodowy sędzia Moro

Sergio Moro Sergio Moro Sebastiao Moreira/EPA / PAP

Brazylia ma nowego bohatera narodowego, który bije popularnością i stałym miejscem w mediach piłkarza Neymara i modelkę Gisele Bundchen. To 43-letni Sergio Moro, „mały sędzia z prowincji”, który rozpracowuje aferę Petrobras, największy od lat biznesowo-polityczny skandal, który może w efekcie pozbawić stanowiska prezydent Dilmę Roussef. Moro urzęduje w bliskiej Polakom Kurytybie, stolicy stanu Parana, a wszystko zaczęło się od drobnego śledztwa w sprawie prania brudnych pieniędzy i lokalnej myjni samochodowej.

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Sławomir Mentzen – strateg Konfederatów

Czy można być liberalno-konserwatywnym nacjonalistą? Jak dotąd to się Konfederacji całkiem nieźle udaje. Choć balansująca pomiędzy władzą i opozycją formacja nadal jest zagadką.

Rafał Kalukin
02.10.2020