Świat

Mat za Asada

Kirsani, był prezydentem Kałmucji, gdzie wybudował miasto szachów. Kirsani, był prezydentem Kałmucji, gdzie wybudował miasto szachów. A.Savin / Wikipedia

Kirsan Ilumżynow, człowiek, który kontaktował się z kosmitami, ma kupę pieniędzy dziwnego pochodzenia, posiada własną planetoidę (5570) Kirsani, był prezydentem Kałmucji, gdzie wybudował miasto szachów, a grę w nie wprowadził jako przedmiot obowiązkowy do szkół, właśnie zawiesił swe przewodnictwo w FIDE, szachowej międzynarodówce. Stało się to po tym, kiedy trafił na amerykańską listę objętych sankcjami za wspieranie Baszara Asada i współpracę z syryjskim bankiem centralnym.

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018