Świat

Mat za Asada

Kirsani, był prezydentem Kałmucji, gdzie wybudował miasto szachów. Kirsani, był prezydentem Kałmucji, gdzie wybudował miasto szachów. A.Savin / Wikipedia

Kirsan Ilumżynow, człowiek, który kontaktował się z kosmitami, ma kupę pieniędzy dziwnego pochodzenia, posiada własną planetoidę (5570) Kirsani, był prezydentem Kałmucji, gdzie wybudował miasto szachów, a grę w nie wprowadził jako przedmiot obowiązkowy do szkół, właśnie zawiesił swe przewodnictwo w FIDE, szachowej międzynarodówce. Stało się to po tym, kiedy trafił na amerykańską listę objętych sankcjami za wspieranie Baszara Asada i współpracę z syryjskim bankiem centralnym.

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Sławomir Mentzen – strateg Konfederatów

Czy można być liberalno-konserwatywnym nacjonalistą? Jak dotąd to się Konfederacji całkiem nieźle udaje. Choć balansująca pomiędzy władzą i opozycją formacja nadal jest zagadką.

Rafał Kalukin
02.10.2020