Paweł Moskalewicz poleca najnowszy numer FORUM
Ten numer jest w znacznej mierze europejski, a jeszcze dokładniej – niemiecki.
Okładka najnowszego numeru FORUM
Polityka

Okładka najnowszego numeru FORUM

Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM
Tadeusz Późniak/Polityka

Paweł Moskalewicz, redaktor naczelny FORUM

Drodzy Czytelnicy!

Ten numer jest w znacznej mierze europejski, a jeszcze dokładniej – niemiecki. Ale to właśnie u naszych zachodnich sąsiadów zaszły wydarzenia niewątpliwie warte odnotowania. To zarówno sylwestrowa noc w Kolonii i kilku innych miastach, gdzie doszło do napadów imigrantów na młode kobiety, jak i oficjalne wydanie zakazanej dotąd książki Adolfa Hitlera „Mein Kampf”.

Pozostając w Europie, proponujemy Państwu rzut oka na Węgry, gdzie wprawdzie Viktorowi Orbánowi udało się przejąć kontrolę praktycznie nad wszystkimi instytucjami państwa, ale wciąż nie jest on w stanie pozbawić Węgrów najgroźniejszej broni przeciwko despotom – śmiechu.

Czy do śmiechu będzie Polakom z coraz bardziej naśladującym Orbána Kaczyńskim i jego PiS? Zdaniem Neala Aschersona, publicysty „Guardiana” i jednocześnie znakomitego historyka specjalizującego się w dziejach naszego kraju, jeżeli PiS się nie zatrzyma, zapłacze – i zapłaci – cała Europa.

W dziale „Ludzie” polecam lekturę pasjonującej historii o ponownym schwytaniu El Chapo oraz wywiad Seana Penna z gangsterem, przez który ów znowu trafił za kraty.

Reportaże w tym wydaniu opowiadają o ciężkiej doli pracowników Amazona, syryjskiej wojnie oraz ginącej wyspie Nauru. Opowiemy Wam także o „prawdziwych Amerykanach”, którzy z bronią w ręku bronią konstytucji przed zakusami federalnego rządu, oraz o irańskich projektantkach mody, które mogą pozwolić sobie na coraz to więcej.

O młodzieńczych pasjach i pomysłach na biznes rozmawiamy z szefem LEGO, na wycieczkę zabieramy Was do Turcji Egejskiej (bo genialne zabytki można teraz zobaczyć bez tłoku i dzikiego upału), a na Historii mamy fascynujący raport o dziejach sporu szyitów z sunnitami.

Zapraszam do lektury!

Paweł Moskalewicz
Redaktor naczelny

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną