Świat

BRICS marnieje, teraz TICS?

Dziś BRICS przeżywa poważny kryzys i – z wyjątkiem Indii – raczej zwija się, niż rozwija. Dziś BRICS przeżywa poważny kryzys i – z wyjątkiem Indii – raczej zwija się, niż rozwija. Sergei Karpukhin/Reuters / Forum

BRIC, nieformalny związek obejmujący Brazylię, Rosję, Indie i Chiny, ożywił wyobraźnię inwestorów w 2001 r., bo to one miały najszybciej odrabiać dystans do światowej czołówki gospodarczej. W 2008 r. do tej grupy dołączyła Republika Południowej Afryki i dorzuciła do nazwy swoje „S”. Dziś BRICS przeżywa poważny kryzys i – z wyjątkiem Indii – raczej zwija się, niż rozwija. Włączając Chiny, które mają najniższy wskaźnik rozwoju gospodarczego od lat. W ub.

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021