Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Wyjście Wysp

Czy Wielka Brytania opuści UE

Demonstracja zwolenników wyjścia z UE w Londynie Demonstracja zwolenników wyjścia z UE w Londynie Suzanne Plunkett/Reuters / Forum
W tym tygodniu batalia o brytyjskie członkostwo w Unii Europejskiej wejdzie w fazę krytyczną. Gdyby decydowały liczby, nie byłoby dylematu. Ale są jeszcze emocje.
Zwolennik wyjścia z Unii Nigel Farage, lider UKIP (Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa).Andrew Yates/Reuters/Forum Zwolennik wyjścia z Unii Nigel Farage, lider UKIP (Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa).

Widmo Brexitu krąży po kontynencie. Perspektywa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej stała się całkiem prawdopodobna, choć premier David Cameron zarzeka się, że robi wszystko, aby do tego nie doszło. Bruksela na razie zachowuje umiarkowany optymizm. Eurokraci uważają, że z udziałem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na początku lutego udało się wypracować porozumienie, które zatrzyma Brytyjczyków w Unii. Porozumienie muszą teraz zaakceptować wszystkie państwa członkowskie na unijnym szczycie 18 i 19 lutego.

Polityka 8.2016 (3047) z dnia 16.02.2016; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Wyjście Wysp"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >