Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Słodka udręka

Otyłe dzieci cierpią na cukrzycę

Nie ma dziś zakątka świata, w którym cukrzyca nie byłaby alarmującym problemem dotykającym dzieci. Nie ma dziś zakątka świata, w którym cukrzyca nie byłaby alarmującym problemem dotykającym dzieci. Paul Schmid/The Seattle Times/MCT / Getty Images
Żadna z grup wiekowych nie jest tak atakowana przez producentów śmieciowego jedzenia jak dzieci. Żadna nie jest też tak zagrożona otyłością i cukrzycą.
Cukrzyca wędruje w nowe rejony świata wraz z konsumpcyjnym modelem życia oraz produkowaną masowo żywnością.Xue Jun/Xinhua/Eyevine/EAST NEWS Cukrzyca wędruje w nowe rejony świata wraz z konsumpcyjnym modelem życia oraz produkowaną masowo żywnością.

Najmłodszą pacjentką, u której zdiagnozowano cukrzycę typu 2, nazywaną także cukrzycą wieku dorosłego, jest 3,5-letnia dziewczynka z latynoskiej rodziny w amerykańskim Houston. Miasto uchodzi za stolicę amerykańskiej otyłości. Dziewczynkę zbadał dr Michael Yafi. Trafiła do niego, bo ważyła aż 35 kg, odczuwała nadmierne pragnienie i często oddawała mocz, ale poza tym nic nie wskazywało na wyjątkowy stan zdrowia. Przy narodzinach ważyła 3,2 kg, a w jej rodzinie nie było cukrzyków.

Polityka 23.2016 (3062) z dnia 31.05.2016; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Słodka udręka"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >