Świat

Stany skupione na sobie

Polityka zagraniczna USA: ten temat Clinton i Trump ignorują

Gliniane podobizny kandydatów na prezydenta USA. Jedna z nich posłuży do stworzenia woskowej figury zwycięzcy wyborów, która stanie u Madame Tussauds w Londynie. Gliniane podobizny kandydatów na prezydenta USA. Jedna z nich posłuży do stworzenia woskowej figury zwycięzcy wyborów, która stanie u Madame Tussauds w Londynie. Photoshot / Reporter
Sądząc po kampanii prezydenckiej, świat nie za bardzo obchodzi dziś Amerykę. Ale wkrótce jej o sobie przypomni.
materiały prasowe

Moderatorzy trzech debat telewizyjnych o sprawy zagraniczne zahaczali z rzadka, bo po długich wymianach obelg i inwektyw między Hillary Clinton a Donaldem Trumpem chcieli im zostawić czas na wypowiedzi o tym, co bardziej interesuje Amerykanów. Czyli o gospodarce, podatkach, świadczeniach socjalnych. To normalne – jeśli w roku wyborczym Ameryka nie prowadzi jakiejś większej wojny, polityka zagraniczna jest w cieniu krajowej. W tym roku także, chociaż to, co dzieje się na świecie, zasługuje przecież na poważną dyskusję.

Polityka 45.2016 (3084) z dnia 01.11.2016; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Stany skupione na sobie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021